فواید بادام زمینی برای سلامتی

crock_pot_garlic_onion_beer_boiled_peanuts_Recipe

بادام زمینی غنی از انرژی (۵۶۷ کالری در هر ۱۰۰ گرم) است و حاوی مواد مغذی، مواد معدنی، آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایی است که برای سلامتی مطلوب ضروری است.
آنها سطح کافی اسیدهای چرب اشباع نشده (MUFA)، به ویژه اسید اولئیک، را تشکیل می دهند. MUFA به کاهش LDL یا “کلسترول بد” کمک می کند و سطح HDL یا “سطح کلسترول خوب” را در خون افزایش می دهد.
هسته بادام زمینی منبع خوبی از پروتئین غذایی است؛ آمینو اسید های با کیفیت خوب که برای رشد و توسعه ضروری هستند را تشکیل می دهند.
مطالعات انجام شده نشان داده است که بادام زمینی دارای غلظت بالایی از آنتی اکسیدان های پلی فنولی، به ویژه اسید کربنیک است. تصور می شود این ترکیب باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان معده با محدود کردن تشکیل nitrosamines سرطانزا در معده می شود.
بادام زمینی یک منبع عالی از رزوراترول، یکی دیگر از آنتی اکسیدان های پلی فنولی است. یافته های Resveratrol دارای عملکرد محافظتی در برابر سرطان، بیماری قلبی، بیماری عصبی دژنراتیو، بیماری آلزایمر و عفونت های ویروسی / قارچی است.
علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که رزوراترول ممکن است از طریق تغییر مکان مکانیسم های مولکولی در رگ های خونی باعث کاهش خطر انسداد شود (کاهش حساسیت به آسیب های عروقی از طریق کاهش فعالیت آنژیوتانسین، یک هورمون سیستمیک مسئول کاهش تنگی خون که باعث افزایش فشار خون می شود) هورمون وازودیلاتور، اکسید نیتریک.
هسته منبع خوبی از ویتامین E (α-توکوفرول) است. حاوی حدود ۸ گرم هر ۱۰۰ گرم است. ویتامین E یک آنتی اکسیدان محلول در چربی قدرتمند است که به حفظ سلامت مخاط و پوست با محافظت از رادیکال های آزاد مضر اکسیژن کمک می کند.
آجیل با بسیاری از گروه های مهم ویتامین B-مانند ریبوفلاوین، نیاسین، تیامین، اسید پانتوتنیک، ویتامین B-6 و فولات ها بسته بندی شده است. ۱۰۰ گرم بادام زمینی حدود ۸۵٪ RDI نیاسین را تامین می کند که به سلامت و جریان خون به مغز کمک می کند.
آجیل منبع غنی از مواد معدنی مانند مس، منگنز، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، روی و سلنیوم هستند.

فقط تعداد انگشت شمسی از بادام زمینی در روز به اندازه کافی توصیه می شود از آنتی اکسیدان فنول، مواد معدنی، ویتامین ها، و پروتئین.

پروتئین و فیبر. بادام زمینی سیری را بهبود می بخشد و به کاهش وزن کمک می کند. مطالعات متعدد نشان داده است که خوردن مقدار کمی آجیل کمک می کند تا افراد رژیمی وزن کم کنند؛ وقتی که آجیل در برنامه های تغذیه خود مجاز بود، احساس محرومیت نمی کردند.
کنترل بیماری. مطالعات متوجه شده اند که بادام زمینی ۵ بار در هفته کاهش بیماری قلبی را کاهش می دهد و خطر ابتلا به دیابت، بیماری کیسه صفرا و سرطان کولورکتال را کاهش می دهد. بادام زمینی و کره بادام زمینی در طرح تغذیه رژیم غذایی DASH قرار دارد که به کاهش فشار خون کمک می کند.
مفید در بارداری: بادام زمینی منبع خوبی از فولات هستند. برخی مطالعات نشان داده اند که زنان که ۴۰۰ گرم اسید فولیک را قبل یا در دوران اولیه بارداری مصرف می کنند، تا ۷۰ درصد احتمال ابتلای نوزاد مبتلا به نقص لوله عصبی را کم می کنند. خوردن بادام زمینی در دوران بارداری همچنین می تواند خطر بیماری های آلرژیک مانند آسم را در کودکان کاهش دهد.
جلوگیری از آلزایمر: مطالعات ثابت کرده اند مصرف مواد غذایی غنی از نیاسین مانند بادام زمینی خطر ابتلا به آلزایمر را ۷۰٪ کاهش می دهد. یک چهارم فنجان بادام زمینی می تواند تقریبا یک چهارم از ارزش روزانه توصیه شده نیاسین را تامین کند
پاک کردن پوست: چربی های غیرمستقیم قلب سالم و رزوراترول در ایجاد یک پوست درخشان نقش مهمی دارند. توکسین ها می توانند موجب شکستگی و اضافه شدن روغن بیش از پوست شما شوند. محتوای بالای فیبر رژیمی در بادام زمینی به جلوگیری از سموم اضافی کمک می کند، در نتیجه پوست شما را پاک و بی عیب و نقص می کند.
مزایای موی بادام زمینی
مواد مغذی بادام زمینی آن را انتخاب خوبی برای سلامتی مو می کند. خوردن بادام زمینی می تواند برای موهای شما مفید باشد.
منبع خوب بیوتین: بیوتین یک ویتامین B است که برای رشد مو و سلامت کلی پوست سر حیاتی است. این توسط بدن ما خود را در روده تولید شده و همچنین در بسیاری از مواد غذایی یافت می شود. کمبود بیوتین می تواند منجر به ریزش مو شود. بادام زمینی منبع خوبی از ویتامین B و فولات است که به موهای سالم کمک می کند. کسانی که از ریزش مو بیش از حد رنج می برند توصیه می شود مکمل های بیوتین همراه با رژیم متعادل حاوی غذاهای غنی از بیوتین را مصرف کنند.
جلوگیری از از دست دادن مو: بادام زمینی حاوی ویتامین C است که در تولید کلاژن کمک می کند که بافت موی ما را با هم نگه می دارد. علاوه بر این، آنها حاوی I-arginine است که در درمان طاسی الگوی مردانه استفاده می شود در حالی که اسیدهای چرب امگا ۳ باعث تقویت فولیکول های مو می شوند و باعث رشد مو می شوند.

See the table below for in depth analysis of nutrients: Groundnuts (Arachis hypogaea),All types,Nutritional value per 100 g. (Source: USDA National Nutrient data base)
Principle Nutrient Value Percentage of RDA
Energy ۵۶۷ Kcal ۲۹%
Carbohydrates ۱۶٫۱۳ g ۱۲%
Protein ۲۵٫۸۰ g ۴۶%
Total Fat ۴۹٫۲۴ g ۱۶۵%
Cholesterol ۰ mg ۰%
Dietary Fiber ۸٫۵ g ۲۲%
Vitamins
Folates ۲۴۰ µg ۶۰%
Niacin ۱۲٫۰۶۶ mg ۷۵%
Pantothenic acid ۱٫۷۶۷ mg ۳۵%
Pyridoxine ۰٫۳۴۸ mg ۲۷%
Riboflavin ۰٫۱۳۵ mg ۱۰%
Thiamin ۰٫۶۴۰ mg ۵۳%
Vitamin A ۰ IU ۰%
Vitamin C ۰ ۰%
Vitamin E ۸٫۳۳ mg ۵۵٫۵%
Electrolytes
Sodium ۱۸ mg ۱%
Potassium ۷۰۵ mg ۱۵%
Minerals
Calcium ۹۲ mg ۹%
Copper ۱٫۱۴۴ mg ۱۲۷%
Iron ۴٫۵۸ mg ۵۷%
Magnesium ۱۶۸ mg ۴۲%
Manganese ۱٫۹۳۴ mg ۸۴%
Phosphorus ۷۶ mg ۵۴%
Selenium ۷٫۲ µg ۱۳%
Zinc ۳٫۲۷ mg ۳۰%
Phyto-nutrients
Carotene-alpha ۰ µg
Crypto-xanthin-beta ۰ µg
Lutein-zeaxanthin ۰ µg