مزایای ذرت برای سلامتی

organic-non-gmo-corn-seeds-grits-flakes-meal1

منبع غنی از ویتامین ها: ذرت غنی از ترکیبات ویتامین B، به خصوص تیامین و نیاسین است. تیامین برای حفظ سلامت عصبی و عملکرد شناختی ضروری است. کمبود نیاسین به Pellagra منجر می شود؛ یک بیماری مشخص شده توسط اسهال، دمانس و درماتیت است که معمولا در افراد دارای سوء تغذیه مشاهده می شود. ذرت نیز منبع خوبی از پانتوتنیک اسید است که ویتامین ضروری برای متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و لیپید در بدن است. کمبود فولیک اسید در زنان باردار منجر به تولد نوزادان کم وزن می شود و همچنین ممکن است در نقایص لوله عصبی در نوزادان ایجاد شود. ذرت درصد زیادی از نیاز روزانه فولات را فراهم می کند، در حالی که هسته ذرت غنی از ویتامین E، آنتی اکسیدان طبیعی است که برای رشد و محافظت از بدن از بیماری و بیماری ضروری است.

مواد معدنی مورد نیاز: ذرت حاوی مواد معدنی فراوانی است که به چندین روش به نفع بدن است. فسفر، همراه با منیزیم، منگنز، روی، آهن و مس در تمام انواع ذرت یافت می شود. همچنین حاوی مواد معدنی رسی مانند سلنیوم است که در اکثر رژیم های معمولی یافت می شود. فسفر برای تنظیم رشد طبیعی، سلامت استخوان و عملکرد کلیه مطلوب ضروری است. منیزیم برای حفظ ضربان قلب معمولی و افزایش قدرت استخوان ضروری است.

خواص آنتی اکسیدان: ذرت یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که با رادیکال های آزاد کننده سرطان مبارزه می کند. ذرت یک منبع غنی از ترکیب فنولی به نام Ferulic acid است که عامل ضد سرطانزا است که در مبارزه با تومورهایی که منجر به سرطان پستان و همچنین سرطان کبد می شود موثر است.

جلوگیری از کم خونی: ذرت کمک می کند تا از کم خونی ناشی از کمبود این ویتامین ها جلوگیری کند. ذرت نیز سطح قابل توجهی از آهن دارد که یکی از مواد معدنی ضروری برای تشکیل گلبول های قرمز جدید است. کمبود آهن نیز یکی از دلایل اصلی کم خونی است.

محتوای ویتامین A: ذرت زرد یک منبع غنی از بتا کاروتن است که ویتامین A را در بدن تشکیل می دهد و برای حفظ بینایی و پوست ضروری است. بتا کاروتن یک منبع عالی از ویتامین A است زیرا در داخل بدن تبدیل شده است، اما تنها در مقادیری که بدن نیاز دارد. ویتامین A می تواند سمی باشد اگر بیش از حد مصرف شود، بنابراین ویتامین A از طریق تبدیل بتا کاروتن ایده آل است. ویتامین A نیز به سلامت پوست و غشای مخاط کمک می کند و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

مقدار بتا کاروتن در بدن که به ویتامین A تبدیل نمی شود، به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی مانند تمام کاروتنوئید ها عمل می کند و می تواند با بیماری های وحشتناک مانند سرطان و بیماری های قلبی مبارزه کند.

کاهش سرطان کولون: SCFA هایی که در هضم ذرت منتشر می شوند نیز برای سلول های روده ما انرژی می دهند. این انرژی باعث کاهش خطر سرطان روده بزرگ می شود.

فشار خون پایین: برخی از مواد مغذی موجود در ذرت، آنزیم تبدیل آنژیوتانسین-۱ (ACE) را مهار می کنند و خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش می دهند.

تنظیم شکر خون: مواد مغذی گوناگون در ذرت ترکیب شده به نحوی که برای سطح قند خون مفید است. پروتئین و فیبر حتی هضم را از بین می برند، که مانع از رشد ناگهانی و کاهش قند خون شما می شود. ویتامین های B1، B5 و اسید فولیک همچنین تنظیم کننده قند خون هستند.